• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Адвокат Порошенка оприлюднив повістку Зеленському до Верховного Суду

Президента України Володимира Зеленського викликають у судове засідання за позовом лідера "ЄС" Петра Порошенка

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Повістку оприлюднив адвокат Порошенка Ігор Головань, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу "ЄС".

"Верховний Суд викликає Вас для участі у судовому засіданні з розгляду адміністративної справи Порошенка Петра Олексійовича до Зеленського Володимира Олександровича про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язанням вчинити певні дії", – йдеться у повістці.

Судове засідання відбудеться 28 лютого 2022 року о 15:00.

Як відомо, 27 жовтня Велика Палата Верховного Суду зобов’язала розглянути позовну заяву п‘ятого президента, лідера "Європейської Солідарності" Петра Порошенка до Володимира Зеленського щодо "плівок Бігуса". Порошенко вимагає від Володимира Зеленського та Дениса Бігуса опублікувати записи у первісному вигляді. 

Адвокати Порошенка влітку 2021 року подали позов до президента Зеленського з вимогою визнати протиправним приховування від суспільства "прослушок" і зобов’язати оприлюднити всі так звані "записи Бігуса" у первісному вигляді. У Порошенка вважають, що оригінали цих записів становлять суспільний інтерес. 

Провадження за позовом до громадської організації Дениса Бігуса "ТОМ 14" у вересні відкрив Окружний адміністративний суд Києва. 

"Позовну заяву до президента України Зеленського суддя Верховного Суду І.А.Гончарова спочатку залишила без руху, а потім і повернула. Бо ми, на думку судді, не конкретизували, які саме права та охоронювані законом інтереси Петра Порошенка порушуються бездіяльністю Зеленського. Ухвалу про повернення позовної заяви довелося оскаржувати", – зазначив Головань.

"27 жовтня 2021 р. Велика Палата Верховного Суду нашу апеляційну скаргу розглянула, ухвалу про повернення позовної заяви скасувала, справу направила до суду першої інстанції для продовження розгляду", – додав він.

    Реклама на dsnews.ua