• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Арестович назвав умову для початку наступу на Донбасі

Україна готова дати військову відповідь агресорові на Донбасі, але тільки в тому випадку, якщо її спровокують самі російські бойовики

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник глави Офісу президента, спікер Української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович, передає "ДС".

За його словами, ЗСУ періодично і при необхідності відповідають на обстріли російських найманців. При цьому, за словами Арестовича, "ескалація бойових дій на даному етапі не принесе нічого, крім збільшення кількості загиблих".

"На будь-яку нашу відповідь, буде нова відповідь, і пішло-поїхало: по два десятки убитих щомісяця. В умовах стаціонарного фронту, який нікуди не переміщається, платити таку ціну за стояння на місці — немає ніякого сенсу, а можливо навіть, злочинно", — написав спікер української делегації 1 квітня у себе в Facebook.

Він також висловився з приводу того, чому "фронт стоїть". "Тому що наступати на великі міські агломерації, де проживають українські громадяни, означає піддавати їх ризику невиправданих втрат, особливо з огляду на те, що на другу-третю добу бої підуть вже з військовим угрупуванням армії РФ — з усіма наслідками, що випливають у вигляді прильотів на голови цивільних снарядів по обидва боки. Ми готові до військової відповіді, але тільки в тому випадку, якщо нам її нав'яжуть. Поки ми зосереджуємо зусилля на зменшенні (в ідеалі — зведення до нуля) військових втрат, і дев'ятий місяць нам це вдається", — написав Арестович.

"Легких і простих рішень не буде. Навіть об'єднана воля коаліції країн-партнерів (НАТО, — прим."ДС ") поки не може зрушити Кремль із займаної позиції по Донбасу і Криму", — резюмував він.

Як писала "ДС", раніше головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що українська армія готова до наступу на Донбасі, однак для цього необхідно оцінити всі ризики такого рішення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua