• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Арестович назвав єдину умову, за якої Україна піде у наступ на Донбасі

Конфлікт на сході може бути вирішений військовим шляхом тільки в тому разі, якщо Україні нав’яжуть відповідний сценарій росіяни

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер Тристоронньої контактної групи, радник голови Офісу президента Олексій Арестович, інформує "ДС".

Він зазначив, що військовий сценарій на сході України становитиме загрозу для сотень, або навіть тисяч мирних жителів.

"Вбивати власних громадян? Ми – не Росія. Ми не будемо повторювати Грозний тут двічі, як вони повторювали з тисячами жертв мирних мешканців. Ми не можемо собі цього дозволити. Єдиний варіант для військового розвʼязання проблеми – це коли нам нав’яжуть. Тобто Росія переходить до відкритих бойових дій, і ми туди відповідаємо. Це звісно. Там багато що може бути. Наприклад, наш контрнаступ у відповідь", – сказав Арестович в ефірі Радіо Свобода.

Він також додав, що сценарій, яким іде Україна, узгоджений з її партнерами: "Це політико-дипломатичний шлях при всій складності його і навіть частково, як здається, примарності, та прокачка сектору нацбезпеки та оборони, щоб бути готовими, якщо нам нав’яжуть відкриті бойові дії".

"Якщо ми зараз підемо у наступ, то ми відразу зіштовхуємося з російськими військами. Це починаються важкі, криваві бої, коли снаряди з обох боків полетять на голови мирних мешканців. Це не те рішення, яке на даному етапі є продуктивним, скажемо так", – підсумував спікер ТКГ.

Як писала "ДС", раніше Олексій Арестович заявив, що під час переговорів Тристоронньої контактної групи представники Росії постійно блефують.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. В останні кілька тижнів на Донбасі фіксується загострення, ЗСУ зазнають втрат.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua