• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Асоціація міст України: Кабмін "навісив" на громади штучні борги часів Януковича-Азарова

Проєкт закону про держбюджет на наступний рік, підготовлений Міністерством фінансів, пропонує вилучити у громад гроші за борги, які були штучно сформовані за часів президента-втікача Віктора Януковича. Це передбачено ст. 45 законопроєкту №10000

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Ця норма має бути вилучена з бюджету, а борги – списані, заявив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, передає "ДС".

"Мінфін включив в бюджет норму, яка не вкладається в жодні цивілізовані поняття. Стаття 45 вилучає у громад борги 2009-2013 років, штучно сформовані Мінфіном Януковича-Азарова! У 2014 році було визнано, що ці борги не з вини місцевого самоврядування і в рамках бюджетної децентралізації вони мали бути списані, оскільки громади закривали своїми коштами прорахунки тодішнього Мінфіну в сфері освіти, медицини, соціального захисту. Законопроєкт 10000 змушує громади платити за прорахунки Мінфіну, відповідати за чужими боргами", — заявив Слобожан.

Він також зазначив, що законопроєкт №10000 "Про Державний бюджет України на 2024 рік" зобов’язує громади погасити не тільки борги, нав’язані місцевому самоврядуванню, але й ті, які були "повішені" на райдержадміністрації.

Слобожан підкреслив, що Асоціація міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, щороку в бюджетних консультаціях нагадувала про необхідність списання зазначених боргів. "Але Мінфін ігнорує закон, принципи й здоровий глузд", заявив виконавчий директор АМУ.

Під час виступу на бюджетному комітеті ВР Олександр Слобожан заявив, що ст. 45 має бути вилучена з проєкту закону про держбюджет на наступний рік.

"Виступив на Бюджетному комітеті щодо законопроекту 10000, про Держбюджет 24. Питав Мінфін та народних депутатів, як будуть гасити борги Охтирка, Миколаїв, Херсон, Нікополь, Харків, Краматорськ, Ізюм та інші населені пункти, яких більше 300? У яких вилучають військовий ПДФО й яким щодня потрібно допомагати постраждалим людям, розбирати обстріляні об’єкти, організовувати житло, тепло, укриття й багато іншого. Питав, що змінилося з 2014 року, чому Уряд вирішив визнати законом те, проти чого була Революція Гідності. Це точно не про законність, децентралізацію й справедливість. А отже проти нашого шляху в ЄС. Законопроєкт 10000 ще буде в залі Парламенту, а значить народні депутати ще можуть вилучити з Держбюджету статтю 45", — наголосив виконавчий директор АМУ.

Як відомо, ст. 45 була включена до законопроєкту №10000 до другого читання. Вона наказує "органам місцевого самоврядування та військовим адміністраціям у 2024 році забезпечити погашення заборгованості за середньостроковими позиками, отриманими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, яка обліковується в Державній казначейській службі Україні, за рахунок вільних залишків коштів місцевих бюджетів, які утворилися на кінець 2023 року". В статті також зазначено, що "районні ради передають сільським, селищним та міським радам заборгованість за середньостроковими позиками з районних бюджетів до відповідних бюджетів територіальних громад з урахуванням договірних зобов’язань минулих періодів, особливостей розподілу майнових зобов’язань або інших критеріїв".

    Реклама на dsnews.ua