• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Біла слуга" Буймістер і черговий розкол у "Голосі": поіменне голосування за "закон про деолігархізацію"

Проєкт Закону про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), був ухвалений у другому читанні 279 голосами

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати поіменного голосування народних депутатів за законопроєкт №5599, інформує "ДС".

Єдиним представником фракції монобільшості "Слуга народу", який проголосував проти президентського законопроєкту, стала Людмила Буймістер. У першому читанні "слуга", яку вважають "людиною бізнесмена Сергія Тарути", також голосувала проти.

Загалом, "слуги" дали 229 голосів "за". 10 провладних депутатів були відсутні, а ще чотири не голосували.

Жодного голосу за законопроєкт не дали фракції ОПЗЖ, "Європейська Солідарність" і "Батьківщина". Натомість "Голос" дав 11 голосів. При чому т.зв. "антиолігархічний закон" підтримали члени новоствореного обʼєднання "Справедливість" на чолі з Юлією Клименко.

Також "за" проголосували шестеро позафракційних депутатів, у тому числі кілька колишніх "слуг": Олександр Юрченко, Євген Шевченко, Роман Іванісов.

Депутатська група "Довіра" з 20 можливих дала 15 голосів, а депутатська група "Партія "За майбутнє" — 18 (з 22).

Як писала "ДС", законом передбачено, зокрема, створення спеціального реєстру, куди вноситимуть олігархів. Для цього вони повинні відповідати трьом з чотирьох критеріїв: участь у політичному житті, значний вплив на ЗМІ, контроль або володіння монополією, а також наявність активів на суму близько 2,3 млрд гривень.

У документі зазначено також, що визначення олігархів — це прерогатива РНБО, главою якого є президент Володимир Зеленський.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua