• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Бойкот, відкликання міністрів, заборона виходити в ефір: на тиск Банкової поскаржилися ще й у Шустера

Редакція програми "Свобода слова Савіка Шустера" відчуває тиск на свободу слова з боку чинної української влади

Савік Шустер
Савік Шустер / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила шеф-редакторка токшоу Дар'я Тарасова, передає "ДС" з посиланням на Сьогодні.

За її словами, влада завжди намагалася нав'язати зручних для себе опонентів і делегувати в ефір не тих, кого редакція хотіла б запросити.

Шеф-редакторка згадала, як у травні 2020 року в ефірі програми обговорювали енергетичну незалежність.

"Депутат "Слуги народу" (нині позафракційний — "ДС") Олександр Дубінський, якого запросили на включення через Skype, вирішив, що він має право вносити корективи в сценарій нашого ефіру і не дотримуватися того, про що домовився з нами напередодні. Він спробував прорватися до студії. Це була чистої води провокація, брехня і особистий піар. Олександр Дубінський оббрехав нас, вийшов у YouTube зі своїм стрімом, але, незважаючи на це, партія стала на його бік. А Офіс Президента відкликав просто з прямого ефіру міністра енергетики", – розповіла Тарасова.

За її словами, другий схожий випадок стався на початку жовтня, коли депутати партії "Слуга народу" бойкотували ефір програми

"Під приводом зборів у Трускавці вони відмовили навіть включитися в прямий ефір, або надати для дискусії помічників міністрів. Наш кореспондент, перебуваючи в Трускавці, від депутатів "Слуги народу" дізнався, що ініціатива бойкоту виходила безпосередньо від Михайла Подоляка з Офісу президента. Про це ми публічно заявили в прямому ефірі", – розповіла Тарасова.

Також журналістка розповіла, що нинішній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 2015 року, будучи генеральним директором телеканалу "1+1", за наказом олігарха Ігоря Коломойського викинув програму Савіка Шустера з ефіру за 2 хвилини до початку трансляції.

"Нинішня влада не приймає критику, навіть конструктивну. Співробітники Офісу президента, які намагаються захистити президента від критики, насправді роблять йому ведмежу послугу. Влада поза критикою неминуче стає диктатурою. Спроби влади впливати на зміст суспільно-політичних програм – і наших, і "Суспільного", і будь-яких інших – свідчать про те, що ми рухаємося в напрямку Росії та Білорусі", — зазначила Тарасова.

За її словами, такі прецеденти шкодять європейській перспективі України.

"Чи можливі такі прецеденти в країні, яка проголосила пріоритет європейських цінностей? Чи прийме Євросоюз до своєї спільноти державу, де є такі тенденції? Думаю, відповідь очевидна", – підсумувала Тарасова.

Нагадаємо, 19 жовтня телеведуча програми "Зворотний відлік" на громадському телеканалі "UA: Перший" Мирослава Барчук заявила, що Офіс президента "давно і жорстко" контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції "Слуга народу", висуваючи ультиматуми проєкту щодо гостей ток-шоу.

Вона закликала колег "не піддаватися тиску і вголос говорити про випадки тиску і шантажу", а депутатів від президентської партії "не брати участь в цьому шантажі".

Інформацію про тиск підтвердив інший ведучий телеканалу "UA: Перший" Павло Казарін.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відкинув звинувачення Барчук, але не заперечує прагнення команди президента до "узгодженої інформаційної позиції".

У партії "Слуга народу"заявили, що представників політсили не було на ток-шоу, під час якого журналісти заявили про тиск з боку Офісу президента, оскільки в передачі не брали участь експерти з питань бюджету.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua