• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Бурба назвав осіб, кому, окрім Зеленського, звітував щодо "вагнерівців"

Крім президента Володимира Зеленського, розвідники звітували про справу "вагнерівців" ще керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку, його заступнику та керівнику комітету

Реклама на dsnews.ua

 Про це розповів ексголова Головного управління розвідки Василь Бурба в ефірі "Свобода слова Савіка Шустера", передає "ДС".

"Верховний головнокомандувач визначає, хто на доповідях керівника воєнної розвідки на момент 2019-2020 років присутні.

Ці особи визначаються президентом. Я, як керівник, доповідаю тим особам, які в кабінеті.

У нашому випадку за командою президента, в кабінеті, окрім мене та президента, були глава Офісу, заступник глави Офісу (ймовірно, йдеться про заступника з питань оборони Романа Машовця – ред.), керівник комітету (ймовірно, голова комітету з розвідки Руслан Демченко – ред.).

І в цьому складі відбувалися доповіді. Тобто, ці особи уповноважувалися президентом", — розповів Бурба.

Бурба пояснив, що через те, що президент є Верховний головнокомандувач, на постійній основі – раз в тиждень або раз в три дні, якщо це не термінова інформація – йому доповідають усі представники розвідок – Служба зовнішньої розвідки, воєнна розвідка (ГУР) та прикордонна розвідка.

Ексглава ГУР наголосив, що цій групі людей звітуються усі справи, а не лише ті, що стосуються "вагнерівців".

Як писала "ДС", колишній очільник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба розкрив деталі отримання вказівки про перенесення спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнера". За його словами, очільник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив розвідникам, що президент Володимир Зеленський особисто розпорядився перенести затримання "вагнерівців".

Також, на його думку, серед людей у владних кабінетах є "кріт", який зливає інформацію ворогу.

Бурба також заявив, що розвідників, які брали участь у спецоперації по затриманню "вагнерівців", не просто прибрали з посад, а звільнили з лав Збройних сил, а також забрали у них документи прикриття, наразивши тим самим на серйозну небезпеку.

Нагадаємо, вчора у "Свободі слова Савіка Шустера" обговорювали зрив спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнера". Ведучий запрошував до студії президента України Володимира Зеленського та голову Офіса президента Андрія Єрмака, однак ті відмовились прийти на ефір. В Офісі президента заявили, що не будуть грати за правилами "олігархічного пропагандиста".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua