• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Це була стратегічна помилка НАТО, не прийняти Україну до 2014 року, — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає стратегічною помилкою НАТО те, що Альянс не надав Україні членства до 2014 року

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив 10 грудня у коментарі "Голосу Америки", передає "ДС".

"Якби Україна набула членства в НАТО до 2014 року, не було б ніякої російської агресії. Це була стратегічна помилка Альянсу – відкласти набуття членства Україною. Тому що це був би найкращий спосіб гарантування не лише безпеки України, а й безпеки євроатлантичного простору. Путін би ніколи не ризикнув увійти у прямий конфлікт зі збройними силами Альянсу", – сказав він. 

Нагадаємо, Російська Федерація вимагає від НАТО офіційно відкликати обіцянку вступу України та Грузії до Альянсу, прийняту на саміті в Бухаресті 2008 року.

В НАТО заявили, що Альянс не піде на компроміси з Російською Федерацією щодо вступу України, оскільки приєднання країни до НАТО є виключно у компетенції країн блок та українських громадян.

Раніше президент Росії Володимир Путін назвав неприйнятним вступ України до НАТО, оскільки це може загрожувати російській стороні.

Міністерство закордонних справ Грузії вважає заклик Росії до НАТО відкликати обіцянку про членство України та Грузії неприйнятним.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua