• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Череватий розповів, що контратаки ЗСУ в районі Бахмута є частиною великого стратегічного задуму

Контратаки українських захисників у районі Бахмута (Донецька область) є частиною великого стратегічного задуму військового командування

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий в інтерв’ю РБК-Україна, передає "ДС".

За його словами, одне із ключових завдань ЗСУ – вимотати й обезкровити ворога.

Він нагадав, що наступальні бої є найскладнішими у сенсі втрат. Тож коли підготовлені за кордоном українські резерви підуть у контрнаступ, ворог має бути максимально ослабленим.

"Одна річ, коли тебе зустрічає противник повністю озброєний, морально готовий. І інша річ – коли він побитий, пошматований, деморалізований", – уточнив речник.

Череватий наголосив, що головний подвиг захисників Бахмута – в тому, що вони, по суті, знищили ПВК Вагнера, яка вважається "одним із найбоєздатніших підрозділів" окупантів, і загалом вимотали угруповання РФ "дуже великою ціною".

Наразі ЗСУ просуваються на флангах біля Бахмута, щоби зайняти ключові висоти і завдавати звідти ударів по угрупованню РФ у місті. А оскільки ворог фактично зруйнував місто, воно вже не зможе слугувати йому опорним пунктом для побудови ешелонованої оборони.

"Якщо вони будуть оточені з флангів, то будуть постійно накриватися потужним артилерійським вогнем, не матимуть, де від нього сховатися, і не матимуть можливості підтягувати резерви", – пояснив Череватий.

Він підтвердив, що за умови подальшого просування ЗСУ на флангах окупанти в Бахмуті потраплять до тактичного оточення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua