• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Чорне море може перетворитися на внутрішнє озеро Росії, — Кулеба

Україна надала конкретні пропозиції, як завадити спробам Росії перетворити Чорне море на своє внутрішнє озеро. Пропозиції вже обговорюються з партнерами по "Асоційованому тріо" та з причорноморськими країнами-членами НАТО.

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, підбиваючи підсумки зустрічі лідерів країн "Асоційованого тріо" — України, Грузії і Молдови у Батумі, інформує "ДС".

Міністр зазначив, що росіяни у Придністровʼї, Грузії та Україні діяли за однаковою схемою, відповідно трьом країнам потрібно разом протидіяти російським окупаційним намірам. У цьому контексті глава української дипломатії звернув увагу на важливість безпеки Чорного моря.

"Якщо країни Чорного моря і члени НАТО плюс Україна, Грузія і можна також знайти місце для Молдови в цьому механізмі не обʼєднають своїх зусиль, то Росія перетворить Чорне море на своє внутрішнє озеро, поділить його навпіл і почне повністю владарювати у своїй зоні. Ця тема була вчора дуже предметно проговорена, що треба зробити, щоб вирівняти безпекову ситуацію в Чорному морі. Україна має конкретні ідеї, конкретні пропозиції з цього приводу, і ми їх зараз обговорюємо як з грузинами і молдаванами, так і з державами-членами НАТО, які є причорноморськими і дружніми до нас — Румунією, Болгарією та Туреччиною", — сказав Кулеба у відеозверненні в Facebook.

Як писала "ДС", 19 липня у Батумі відбулася зустріч лідерів країн "Асоційованого тріо" — України, Грузії та Молдови, за участі президента Європейської ради Шарля Мішеля.

У декларації за підсумками зустрічі сторони зазначили, що вступ до Європейського Союзу є метою, яка об'єднує три держави.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua