• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Данілов допустив шантаж та "енергетичний тероризм" з боку РФ

У Раді національної безпеки та оборони не виключають того, що Російська Федерація може вдатися до "енергетичного тероризму", проте в Україні готові до відповідного сценарію

Олексій Данілов
Олексій Данілов
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу 10 листопада, повідомляє "ДС".

Україна готова швидко й жорстко реагувати у разі "енергетичного тероризму" з боку Росії.

"У разі необхідності, якщо буде продовжуватися складана ситуація, ми не виключаємо використання Російською Федерацією "енергетичного тероризму" щодо України, будуть прийняті відповідні рішення, швидко та жорстко в інтересах нашої країни", — заявив Данілов.

Як писала "ДС", 4 листопада народний депутат від "Слуги народу", голова Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Андрій Герус заявив, що Росія зупинила транзит вугілля з Казахстану, що йшов в Україну, а РФ підтвердила зупинку поставок "у зв'язку з попитом на вугілля, що зростає", який використовується для потреб енергетики.

5 листопада міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що у нинішнього опалювальному сезоні Україна максимально залучатиме атомну генерацію до виробництва електроенергії. Це дозволить знизити потребу у вугіллі, постачання якого призупинила Росія.

Народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко повідомив, що в Україні на складах на 310,4 тис. тонн менше вугілля, ніж критично необхідно, а 62 енергоблоки на ТЕС не працюють взагалі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua