• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Данілов не захотів називати прізвища олігархів, яких можуть внести до реєстру

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що до реєстру олігархів можуть потрапити і "старі", і "нові" олігархи, але не назвав прізвищ

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтервʼю Forbes Україна, передає "ДС".

"Олігархічна система бере свій початок з 1998 року. Це люди, які користуються близькістю до керівництва держави, корумпованістю процесів. Вони накопичують капітал, заходять у політику та медіа. Це старі олігархи", — зазначив Данілов.

"Після 2014 року в нас зʼявилися нові олігархи. Коли сім’я Януковича втекла, пограбувавши країну, вона забрала величезні статки, але всі їхні банки, "заводи й пароплави" залишилися в Україні. У кого вони опинилися? Коли відбувся славнозвісний банкопад і вивели понад 100 банків, куди поділися кошти, застави по кредитах?

"ProZorro.Продажі" – не інструмент абсолютної прозорості, його можна обійти. Так у нас зʼявилися нові олігархи, прізвища яких ще не всім відомі. Потенційно ті люди потраплять до реєстру олігархів; це буде публічна процедура; рішення будуть прийматися відкрито. Жодного прізвища ви від мене зараз не отримаєте", — додав він, відповідаючи на питання про імена 13 олігархів, про яких він говорив раніше.

Нагадаємо, у цьому ж інтервʼю секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що, якщо закон про деолігархізацію не спрацює, у президента Зеленського "є не тільки план Б — у нього повний алфавіт".

Як писала "ДС", Верховна Рада на засіданні 1 липня прийняла в першому читанні законопроєкт про запобігання загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). "За" проголосували 275 депутатів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua