• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"У Зеленського є не тільки план Б": Данілов пролив світло на деолігархізацію в Україні

Якщо закон про деолігархізацію не спрацює, у президента Зеленського "є не тільки план Б — у нього повний алфавіт"

Олексій Данілов
Олексій Данілов
Реклама на dsnews.ua

Про це секретар РНБО Олексій Данілов сказав в інтервʼю Forbes Україна, передає "ДС".

У Володимира Зеленського є не тільки план Б — у нього повний алфавіт. Якщо потрібно, то ми й до букви "Я" дійдемо. Однак без законів рухатися не зможемо: потрібні закони про лобізм та антитрастове законодавство, в яких буде прописано, під дію яких законів підпадатимуть олігархи", — відповів Данілов на питання про план Б, якщо закон про деолігархізацію не спрацює.

На питання, чи веде Зеленський боротьбу проти олігархів, щоб бути популярним, Данілов відповів:

"Це не про політичні бали. Це питання до Верховної Ради, чому вони не займалися цими законами раніше. Люди зі статками роками писали під себе закони й впливали на державу. Ми не можемо допустити, щоб ця ситуація продовжувалася.

Можливо, після прийняття закону про деолігархізацію ми не включимо в реєстр олігархів жодного прізвища, бо вони самі відмовляться від активів та повернуть частину державі. Люди вже почали добровільно відмовлятися від свердловин. Ми маємо історію по кожному олігарху і знаємо, як вони заволоділи своїми активами. Вони повинні це зрозуміти та позбутися активів, щоб не потрапити до переліку олігархів. Якщо вони зʼявляться в реєстрі, це буде відомо всьому світу. Не думаю, що їм це потрібно".

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 1 липня прийняла в першому читанні законопроєкт про запобігання загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). "За" проголосували 275 депутатів.

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що якщо представники опозиції спробують до другого читання завалити законопроєкт про олігархів "поправочним спамом", "слуги" використовують спецпроцедуру.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua