• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Денісова: через дії окупантів радіаційне забруднення може вийти за межі зони відчуження

Український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що російські окупанти порушують вимоги радіаційної безпеки у Чорнобильській зоні відчуження та сприяють поширенню забруднення за її межі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вона написала у своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

"Здійснюється безконтрольне переміщення особового складу та військової техніки на підприємстві, у зоні відчуження та за її межі. Це призводить до погіршення радіаційної обстановки на об’єкті та у зоні відчуження, а також сприяє розповсюдженню радіоактивного забруднення за межі зони", — повідомила вона.

При цьому в Держатомрегулюванні кажуть, що контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки об'єктів на території ЧАЕС та в зоні відчуження зараз неможливий. Станом на 6 березня на об'єкті Укриття вийшли з ладу кілька датчиків контролю нейтронного потоку, потужності дози гамма-випромінювання та радіаційного забруднення повітря.

Як повідомляла "ДС", у ніч на 4 березня російські війська обстріляли Запорізьку АЕС, внаслідок чого там почалась пожежа.

Вогонь по Запорізькій АЕС вели бойовики, підконтрольні президенту Чечні Рамзану Кадирову. Вони вже вбили кількох співробітників, які відповідали за ядерну безпеку.

На даний момент управління Запорізькою АЕС знаходиться під контролем України, проте російські війська контролюють периметр станцїї.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua