• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Денісова назвала кількість політв'язнів-українців в Криму та Росії

Росія утримує у в'язницях на своїй території та в окупованому Криму 121 громадянина України, які були засуджені за політичними мотивами

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час зустрічі з верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим, передає "ДС".

"На сьогодні в ув’язненні перебуває 121 громадянин України, яких Росія незаконно позбавила волі за політичними мотивами, з них 86 — кримські татари. Вони зазнають репресій через релігійні переконання, піддаються жорстокому поводженню та катуванню", — зазначила вона.

Денісова також додала, що громадян на окупованих територіях переслідують через проукраїнську позицію їхніх родичів, які живуть на підконтрольній уряду України території.

Як повідомляла "ДС", 27 вересня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону про соціальний і правовий захист політв'язнів і членів їх сімей.

Нагадаємо, за даними тимчасового повіреного в справах США, заступника помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джорджа Кента, станом на липень в окупованому Криму і на Донбасі, а також в Білорусі налічувалося в цілому близько 900 політв'язнів, в той час як в перші роки правління Михайла Горбачова в СРСР було близько 800 в'язнів сумління.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua