• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Дипломатична війна: РФ хоче скоротити число співробітників чеського посольства

Російський МЗС вручив послу Чехії в Росії Вітезславу Півоньці вимогу скоротити число співробітників чеської дипломатичної місії в Москві

МЗС РФ
МЗС РФ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МЗС РФ, передає "ДС".

Зазначається, що у відповідь на "ворожі дії Праги" кількісний склад посольства Чехії в Москві повинен бути скорочений з урахуванням істотного диспаритету в категорії прийнятих на місці.

"Послу сказано, що залишаємо за собою право і на інші кроки в разі подальшого розкручування істеричною антиросійської кампанії в Чехії", — сказано у повідомленні.

Крім того, послу Чехії російська сторона заявила рішучий протест на висилку своїх дипломатів з Праги.

"Послу заявлено, що Чехія продовжує розкрутку антиросійської кампанії під сфальсифікованими приводами і своїми діями руйнує двосторонні відносини. Підкреслено, що мова ультиматумів для нас неприйнятна", — додали у російському дипвідомстві.

Нагадаємо, 17 квітня за причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії. У звʼязку з ситуацією Чехія також висилає 18 російських дипломатів з країни, підозрюваних у шпигунстві на користь спецслужб РФ.

Як писала "ДС", у відповідь МЗС РФ оголосило персонами нон ґрата 20 співробітників посольства Чехії в РФ.

Влада Чехії має намір зрівняти кількість співробітників посольства Росії в Празі і свого посольства в РФ. Для цього їм необхідно буде вислати близько 60 російських дипломатів.

Раніше у міністерстві закордонних справ Російської Федерації заявили, що Прага стала на шлях руйнування відносин з Москвою, висилаючи додаткових дипломатів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua