• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Для контролю якості медпослуг можуть створити спеціальний держорган, — Ляшко

Для контролю якості надання медичних послуг клінік, які отримують бюджетне фінансування, може бути створений спеціальний державний орган

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Стоїть питання якості медпослуг. Розглядається питання створення держслужби з якості медпослуг", — сказав він.

Ляшко зазначив, що Національна служба здоровʼя України, яка є єдиним платником і національним страховиком, не може виконувати функції з контролю якості медпослуг, зокрема, в медичних питаннях і питаннях призначень.

"У НСЗУ немає повноважень перевіряти якість медпослуг, оскільки виникає конфлікт інтересів. НСЗУ може перевірити, наприклад, наявність задекларованого обладнання, але у питаннях призначення ліків або ведення пацієнтів НСЗУ не може перевіряти", — сказав він.

Ляшко додав, що наразі питання якості надання медпослуг вирішуються за допомогою клініко-експертних комісій, створених при департаментах охорони здоровʼя, але до їхньої роботи є "велика кількість зауважень".

"Коли ми говоримо про те, що НСЗУ й оплачуватиме, і перевірятиме якість, то може виникнути конфлікт інтересів", — сказав він.

Як писала "ДС", у Міністерстві охорони здоровʼя працюють над запуском кабінету пацієнта на базі порталу "Дія", представити його планують восени цього року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua