• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Для відкриття КПВВ терористи вимагали визнати "Супутник V": Арестович розповів, як відреагувала Україна

На останньому цьогорічному засіданні Тристоронньої контактної групи 22 грудня не вдалося домовитися про відкриття всіх КПВВ на Донбасі

Олексій Арестович
Олексій Арестович
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів "Новинам Донбасу" речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович, передає "ДС".

Запрошені Росією на засідання представники угруповань "ДНР" та "ЛНР" назвали свої умови для відкриття пунктів пропуску на час новорічних свят (з 30 грудня до 10 січня). Зокрема, це взаємне визнання вакцин від коронавірусу та документів про вакцинацію та тести на коронавірус. Фактично це означало би визнання Україною російських вакцин "Супутник V" та "Супутник Лайт", а також документів із печатками "ЛДНР".

Українська сторона від такої пропозиції відмовилась.

"Вся їхня діяльність присвячена тому, щоби легалізувати так звані "ДНР та "ЛНР" у правовому полі України. Вони намагаються такими примітивними прийомами підштовхнути нас до їхньої легалізації", — пояснив Арестович.

Він нагадав, що Україна зі свого боку відкрила всі КПВВ на Донбасі ще 20 листопада 2020 року і відтоді вони відкриті щодня від ранку до вечора.

"Ми не визнаємо [вакцину] "Супутник V". Натомість ми запропонували вакцинацію визнаними у всьому світі вакцинами на пунктах пропуску — якраз на КПВВ з нашого боку. Наша пропозиція була в тому, щоби розгорнути там пункти вакцинації, насамперед, вакцинувати незахищені верстви населення — пенсіонерів тощо, а потім решту всіх", — сказав Арестович і підкреслив, що терористи на це не згодні.

Нагадаємо, на засіданні 8 грудня позитивних результатів досягти не вдалося, у ТКГ не домовилися ні про обмін полоненими, ні про відкриття КПВВ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua