• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

"Думаю, що ми не здешевили": Єрмак розповів подробиці обміну Медведчука на 215 захисників "Азовсталі"

Глава Офісу президента Андрій Єрмак розкрив подробиці обміну ексглави забороненої партії "ОПЗЖ" та кума російського президента Росії Володимира Путіна – Віктора Медведчука

Реклама на dsnews.ua

Про це Єрмак розповів в інтерв'ю ведучій Наталії Мосейчук, передає "ДС".

"Це справді був такий обмін, як у кіно, можна сказати. Тому що було залучено чотири локації, чотири країни. Саудити, між іншим… Це була наша пропозиція, коли стало необхідно знайти третю країну, куди б могли поїхати іноземці. Були дуже важкі розмови, тому що росіяни взагалі не хотіли віддавати іноземців", – сказав Єрмак.

Саудівську Аравію було обрано тому, що до Туреччини їхали "азовці" і було вирішено не поєднувати їх з іноземцями.

"З "азовцями" була дуже важка ситуація. Але сьогодні завдяки тому, що саудити відіграли таку роль, у нас зовсім на іншому рівні відносини з ними. Вони хочуть продовжувати їх. Вони дуже професійно спрацювали", – зазначив Єрмак

За його словами, процес обміну розпочали приблизно о шостій годині ранку.

"Але десь об 11-12 стало зрозуміло, що ні. Обмін затримується. На Чернігівщині наша група чула гул моторів, але нікого не було. Це відбувалося протягом 4-5 годин, телефон не відповідав…

Літак прилетів в Анкару. Я сказав, що хочу побачити хлопців. Під'їхав Буданов, допустили тільки його, вивели хлопців, у них були закриті обличчя, відкрили, зав'язані, я побачив, що всі є п'ятеро хлопців, і їх знову завели в літак", – розповів Єрмак.

Увесь цей час на Медведчука чекав у Польщі в українському літаку. Поруч стояв турецький борт.

"Була домовленість, що полонені прилетіли до Туреччини, Медведчук пересяде в турецький літак і обмін буде закінчено. Але, по-перше, прилетіли до Саудівської Аравії, там все було без жодних труднощів, бо одразу саудити дали свій літак і тому, за юридичними нормами, вони вже перебували на території Саудівської Аравії, тому були у безпеці", – сказав голова ОП.

Процес обміну завершився приблизно о 23 годині, українських захисників оглянули турецькі медики — тоді із Польщі вилетів борт із Медведчуком.

"Обмін Медведчука вирішувався на рівні розвідок. Єдиний канал спілкування сьогодні – це на рівні розвідки. Добро на обмін давав Зеленський. Все, що стосується обміну – тут Буданов контактує з президентом. Я знаю, що відбувається і таке інше. Ми повернули 215 людей і я думаю, що ми не здешевили", – сказав глава Офісу президента.

Єрмак додав, що після затримання не спілкувався із Медведчуком. Зі зрадником Батьківщини говорила СБУ, якій він повідомив усе, що потрібно.

Як писала "ДС", на думку аналітиків ISW, Росія стала частіше проводити обміни військовополоненими, ймовірно, щоб угамувати хвилю невдоволення в інформаційному просторі.

Так, 11 жовтня, відбувся обмін полоненими, в результаті якого повернулися додому 32 українські захисники. Того ж дня Україна повернула тіла 62 полеглих захисників, у тому числі з окупованої Оленівки Донецької області.

13 жовтня Україна повернула додому 20 своїх захисників. 17 жовтня додому повернулися 108 пололнених українських жінок. 29 жовтня вдалося звільнити 52 людей.

Ще один мастабший обмін вдалось провести 3 листопада — тоді з російського полону вдалося повернути ще 107 українських бійців, серед яких 74 захищали "Азовсталь".

11 листопада в результаті чергового обміну полоненими вдалося повернути 45 українських захисників та тіла двох полеглих воїнів.

У суботу, 26 листопада, відбувся черговий обмін полоненими. Україні вдалося звільнити 12 людей, серед них троє цивільних.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua