• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Експертиза підтвердила зв'язок УПЦ МП із РПЦ

Релігієзнавча експертиза встановила канонічний зв'язок між Українською православною церквою Московського патріархату та Російською православною церквою

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Державної служби з етнополітики та свободи совісті, яка проводила експертизу відповідно до рішення Ради національної безпеки та оборони від 1 грудня 2022 року.

"Прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ (від 27.05.2022) та Постанови Собору УПЦ не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку Української Православної Церкви із Російською Православною Церквою. Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним", — йдеться у висновках експертів.

Зазначається, що УПЦ відносно РПЦ "має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим".

"Відносини УПЦ з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою. УПЦ також не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а, отже, з точки зору еклезіології та канонічного права є структурним підрозділом РПЦ, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності", — сказано у повідомленні.

Експерти наголосили, що "нинішня діяльність чи бездіяльність найвищих органів церковної влади та управління УПЦ свідчить про те, що УПЦ продовжує перебувати відносно РПЦ у відносинах підпорядкування. Вона не діє як самостійна (автокефальна) Церква і не проголошує власної самостійності (автокефалії)". Експерти не знайшли документів, які б говорили про трансформацію УПЦ МП у самостійну церкву.

Як повідомляла "ДС", 19 січня Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради проект закону, яким передбачена заборона діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних із Росією.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Українська православна церква Московського Патріархату має офіційно відхреститися від Росії, якщо не має жодного відношення до Російської православної церкви.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua