• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Євген Мецгер схвалив кредит у 60 млн бізнесмену з "ДНР", — розслідування "Схем"

Журналісти програми "Схеми" опублікували повне розслідування про державний "Укрексімбанк"

Євген Мецгер схвалив кредит в 60 млн бізнесмену, який веде бізнес і платить податки на території ДНР
Євген Мецгер схвалив кредит в 60 млн бізнесмену, який веде бізнес і платить податки на території ДНР
Реклама на dsnews.ua

Повне відео розслідування було опубліковано на YouTube-каналі "Радіо Свобода", передає "ДС".

Як говориться в розслідуванні, навесні 2021 року банк видав кредити на $60 млн фірмам бізнесмена Сергія Брюховецького.

Одна з його компаній — "Спец-Реммаш", як з'ясували журналісти, веде діяльність на тимчасово окупованій території Донецької області і платить податки бойовикам "ДНР". Там фірма ремонтує обладнання для місцевих шахт.

Кредит видавався під заставу київського торгового центру SkyMall, який більше 10 років є об'єктом корпоративного конфлікту між естонським інвестором Хілларом Тедером і київським бізнесменом Андрієм Адамовський.

Журналістам вдалося роздообути документи, в яких викладена суть кредиту. Мова, за їхніми словами, йде про те, щоб профінансувати покупку ТРЦ.

"Чому державний Укрексімбанк на чолі з Євгеном Мецгером видав багатомільйонний доларовий кредит бізнесменові, який веде бізнес і платить податки на окупованій території? Чи проводилися всі необхідні перевірки? Якщо так, чи дійсно в банку не змогли встановити цих даних? А якщо встановили — чому це не зупинило кредитний комітет банку? Саме ці питання журналісти "Схем" і намагалися поставити Євгену Мецгеру під час того самого інтерв'ю ", — сказано в розслідуванні.

Євген Мецгер прокоментував свою поведінку під час інтерв'ю в Facebook.

"Друзі, ще раз підкреслюю, я не мав морального права на таку поведінку під час інтерв'ю і вже неодноразово вибачався перед журналістами "Схем" Кирилом Овсяним і Олександром Мазуром і перед усією медійної спільнотою. Те, що сталося в моєму кабінеті, неприпустимо."

Що стосується суті претензій, озвучених журналістами "Схем", глава Укрексімбанку відповів, що кредит не є "проблемним" — він належним чином обслуговується, а умови по сплаті відсотків і "тіла" кредиту виконуються.

"Мова йде про кредит, який отримала компанія Брюховецького Сергія Григоровича, який до 2014 року проживав в Горлівці і вів там свій бізнес. Суть цього кредиту дуже проста: ми прокредитували компанію, яка купила торговий центр. Частиною угоди стало перекредитування в українських банках. Придбаний Торговий Центр, корпоративні права та майно оціночною вартістю понад 100 млн доларів знаходяться в заставі банку," — зазначив Мецгер.

Відсторонений глава банку також поставив під сумнів правдивість наданих журналістами документів.

"Щодо документів, які знайшли журналісти. Ці документи повинні бути передані в СБУ і має бути проведено розслідування. Дійсно компанії працюють на непідконтрольною території? Чи дійсно вони платять там податки?"

Розслідування "Схем"

Нагадаємо, напад на журналістів "Схем" в державному "Укрексімбанку" відбувся після того, як голові правління цієї фінустанови Євгену Мецгеру поставили запитання про можливу видачу багатомільйонного кредиту якійсь особі, яка проживає на окупованій території Донбасу, в Донецькій області.

Після нападу глава банку був змушений скласти повноваження на час проведення розслідування Національною поліцією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua