• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Харківських депутатів, які ігнорують українську мову, можуть позбавити мандатів

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявляє про намір звернутися до політичних сил із вимогою позбавити депутатських мандатів тих представників, які порушують мовне законодавство в Харкові

Реклама на dsnews.ua

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

Кремінь повідомив, що 21 квітня відбулося чергове пленарне засідання сесії Харківської міської ради, на якому було зафіксовано порушення мовного закону секретарем Харківської міськради, низкою депутатів і посадових осіб виконкому.

«Це вже не перший сигнал про те, що місцеві депутати систематично порушують мовне законодавство. Відповідно до статті 56 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" мною як уповноваженим із захисту державної мови вже здійснюються заходи державного контролю щодо низки депутатів і посадових осіб Харківської міської ради. Чергова скарга, яка надійшла на нашу адресу, також не залишиться без уваги. Будуть вжиті всі можливі заходи реагування, передбачені законом», — запевнив Кремінь.

За його словами, використовуючи недержавну мову при виконанні службових обов'язків, у тому числі під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, депутати порушують не тільки статтю 12 «мовного» закону, а й депутатську присягу.

«У зв'язку з цим ми будемо звертатися до відповідних політичних сил із вимогою позбавити депутатських мандатів тих представників, які систематично порушують норми закону і присягу», — зазначив Кремінь.

Як повідомляла «ДС», раніше суд скасував рішення Запорізької обласної ради про визнання російської мови регіональною на території Запорізької області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua