• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Хочемо жити у мирі з Росією": у Раді затвердили звернення до Бундестагу

Комітети Верховної Ради з питань інтеграції України в ЄС та з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва звернулися з листом до Бундестагу з проханням надати Україні летальне озброєння

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби українського парламенту, повідомляє "ДС".

"Ми хочемо жити в мирі з усіма нашими сусідами. Ми хочемо жити в мирі з Росією. Ми хочемо, щоб це відбувалося на основі міжнародного права та повного відновлення нашої територіальної цілісності, суверенітету та незалежності. Але сьогодні ми бачимо, що Путін готується знову змусити свої війська піти новою хвилею атаки на нас. Невже у нас не буде шансів стримати російських військових від окупації нашої країни?", — йдеться у зверненні.

Українські депутати зазначили, що німецький уряд "вирішив не допомагати нам в оснащенні, добре знаючи, наскільки російські війська були модернізовані за останні роки".

"Ми закликаємо вас, шановні колеги-парламентарі, не поділяти такий підхід. Ви справді хочете, щоб ми були погано оснащені? Ви справді вважаєте, що це справедливо і відповідально не дозволяти іншим забезпечити нас оснащенням?.. Ми цінуємо можливість надання Україні мобільного військового госпіталю. Будучи щиро вдячними за будь-яку підтримку, однак хочемо зрозуміти – чи це означає, що ви очікуєте війни, і саме так ви визначаєте ефективну підтримку тим, на кого, швидше за все, нападуть? Міжнародне право дозволяє право на захист", — підкреслили в Раді.

Нардепи зазначили, що російська агресія є небезпечною не лише для України, а й для Європи.

"Ваше подальше процвітання та безпека безпосередньо залежать від виживання вільної, незалежної, демократичної України. Відвернути загрозу війни можна лише спільними зусиллями, включаючи превентивні заходи щодо агресора та пряму та повну підтримку потенційної жертви, включаючи надання оборонної зброї. Тільки такий послідовний підхід може стримати агресора від необдуманих дій", — додали українські парламентарії.

Як повідомляла "ДС", раніше голова комітету з питань оборони німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман висловилася за надання Україні оборонної зброї.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua