• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Хомчак другий місяць мовчить про відмову Міноборони замінювати прострочену їжу військовим

Міністерство оборони України дозволило постачальнику продуктів для армії не здійснювати "освіження продовольства", тобто його оновлення. Для цього МОУ уклало з переможцем тендеру на постачання послуги з організації харчування Збройних сил України в стаціонарних та польових умовах компанією ТОВ "Військсервіс-волонтер" додаткову угоду

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Цензор.нет" з посиланням на Prozorro.

Додаткову угоду №4 було підписано 23 лютого 2021 року, тоді як сам договір з переможцем тендеру — компанією ТОВ "Військсервіс- Волонтер" — було укладено 30 грудня 2020 року.

З тексту додаткової угоди слід: "У підпункті 2.1. Слова "здійснити освіження продовольства", виключити".

У цьому ж документі зазначається, що "освіження запасів продовольства — це постачання харчових продуктів консервованих, концентрованих харчових продуктів для закладки на зберігання під час освіження наявних запасів продовольства військової частини при наданні Послуги".

За словами екскерівника проєктного офісу реформ Міноборони Діани Петрені, освіження продуктів, що зберігаються на складі військової частини, завжди було обовʼязком фірми-постачальника. І мова в першу чергу про крупи та консерви, в яких закінчується термін придатності.

"Так ось, термін зберігання недоторканних запасів закінчується, аутсорсери, які чомусь залишилися і годують всю армію з цього року, повинні їх замінювати. Але це дуже накладно. І не дуже вигідно. Тому що? Правильно, дві людини завжди можуть домовитися. Вони йдуть в департамент державних закупівель, і підписують додаткові умови до договорів на харчування на цей рік, де їм НЕ ПОТРІБНО замінювати ці продукти", - пояснила вона на своїй сторінці в Facebook ще в березні поточного року, коментуючи проблему.

У ВСУ, через майже два місяці після того, як було підписано додаткову угоду між МОУ та ТОВ "Військсервіс-волонтер", про ситуації, що склалася, нічого не заявили.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак лише констатував, що якість харчування військових останнім часом погіршилася, а на закупівлі цієї послуги існують "великі корупційні ризики". Про що він заявив в інтервʼю Олесі Бацман.

Таким чином, військові тепер зобовʼязані зʼїдати те, що зберігається на складах. А якщо не будуть встигати, то на більш свіжі продукти міняти наявні ніхто не зобовʼязаний. Проблема ускладнюється ще й тим, що компанія "Військсервіс-волонтер" монополізувала ринок постачання харчування на фронт і в/ч на 90%. А це значить, що старий продзапас армії не буду оновлюватися практично по всій країні.

    Реклама на dsnews.ua