• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Імовірність близька до нуля": Арахамія оцінив можливість вторгнення Росії

Президент Росії Володимир Путін за допомогою концентрації військ біля кордону з Україною намагається вивести на діалог президента США Джо Байдена і ймовірність повномасштабного наступу російської армії "близька до нуля"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Сьогодні вранці було закрите засідання парламентського комітету національної безпеки і оборони. Ми заслухали керівника військової розвідки, командувача Сил спецоперацій тощо. З того, що можна сказати в ефірі — дійсно відбувається демонстрація сили, вона відбувається в першу чергу не для України, тому що ми прекрасно розуміємо їхній стан і ресурси, скільки на геополітичному рівні", — сказав "слуга народу".

За словами Арахамії, "Путін показує, що він серйозний гравець як у Східній Європі, так і в Сирії і так далі, виводить на діалог президента США для того, щоб вони поговорили про геополітику".

"Сама логістика пересування всіх цих військ коштує чималих грошей. Зосереджено трохи більше 100 тис. живої сили, і вони там періодично переїжджають, показуючи авіацію, артилерію, бронетехніку. На щастя, особливо сильних провокацій на фронті немає, є регулярні порушення режиму припинення вогню. Ми сприймаємо це як сигнал нашим ЗСУ бути в повній бойовій готовності. Ми, звичайно, всі розраховуємо на позитивний сценарій, будуть досягнуті якогось роду угоди, проте завдання армії захищати", — зазначив він.

Нардеп вважає, що "ймовірність збройного конфлікту близька до нуля".

"Але при цьому є геополітична ситуація, коли разом з нами виступає вся Західна Європа і США, Британія. По-перше, тому що Будапештський меморандум, по-друге, всі визнали окупацію Криму знаком конкретної агресії, запровадили санкції, на Донбасі та сама ситуація. Навіть якщо всі ці країни не хочуть сваритися з агресивним сусідом, вони самі себе помістили в рамки, де вже неможливо від цього відхреститися", — додав Арахамія.

Нагадаємо, міністр оборони Андрій Таран заявив, що Росія розмістила поблизу кордону з Україною понад 100 тисяч військовослужбовців.

Раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua