• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Як удари по Чорноморському флоту РФ відбились на його здатності воювати: аналіз британської розвідки

Чорноморський флот РФ за останні тижні зазнав серії великих атак, кульмінацією яких стали удари по його штабах 20 та 22 вересня 2023 року

Море
Чорноморський флот РФ зазнав серії великих атак, / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Як зазначається, атаки 20 та 22 вересня були більш руйнівними та скоординованими, ніж до цього часу під час війни.

Міноборони припускає, що фізичне пошкодження Чорноморського флоту РФ майже напевно серйозне, але локальне. Флот, ймовірно, як і раніше, здатний виконувати свої основні військові завдання із завдання ударів крилатими ракетами та патрулювання.

За інформацією британської розвідки, цілком імовірно, що здатність флоту продовжувати ширше патрулювання та забезпечувати фактичну блокаду українських портів буде зменшено. Ймовірно, погіршилася і здатність захищати кораблі в порту та проводити планове технічне обслуговування.

"У Чорному морі йде динамічна та серйозна битва. Це, ймовірно, змусить Росію зайняти оборонну позицію, що продемонструє здатність українських збройних сил підірвати символічні та стратегічні загрози Кремля з його порту з теплою водою в окупованому Севастополі", — зазначають у міністерстві.

Як писала "ДС", Сили спеціальних операцій ЗСУ стверджують, що внаслідок ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі 22 вересня загинув командувач цього окупаційного формування Віктор Соколов, а також ще 34 офіцери флоту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua