• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Катування, затримання, нелюдське поводження: HRW звітувала про злочини росіян на півдні України

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звітувала про задокументовані злочини РФ на півдні України: катування, нелюдське поводження, незаконне позбавлення волі цивільних тощо

Злочини росіян на півдні України
HRW звітувала про злочини росіян на півдні України / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Human Rights Watch щодо подій у Херсонській та Запорізькій областях, передає "ДС".

Звіт організації концентрується на подіях на півдні країни, де окупанти сили жорстко контролюють доступ до інформації.

Правозахисники поговорили з 71 людиною у Херсонській та Запорізькій областях, які розповіли про 42 випадки, коли російські сили утримували людей без зв'язку із зовнішнім світом або коли люди зникали після затримання. 

Зокрема, опитані розповідали, що їх катували, або вони ставали свідками тортур — тривалого побиття, у деяких випадках – враження електричним струмом. Тортури спричиняли сильні опіки, порізи, струси мозку, зламані зуби та кістки, розбиті кровоносні судини тощо.

HRW також задокументувала тортури трьох представників тероборони, які утримували як військовополонених. Зазначається, що двоє з них загинули.

 "Російські сили перетворили окуповані райони півдня України на вир страху і дикого беззаконня… Катування, нелюдське поводження, а також довільні затримання і незаконне позбавлення волі цивільних осіб входять до очевидних воєнних злочинів, які ми задокументували", — прокоментувала старша дослідниця HRW з питань України Юлія Горбунова.

Як писала "ДС", прокуратура Білорусі заблокувала сайт міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua