• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Київ може стати майданчиком для переговорів Лукашенка та опозиції

Реклама на dsnews.ua

Мирні переговори чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка з опозицією могли б відбутися у Києві

Про під час пресконференції заявив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

"Київ може стати майданчиком для перемовин Лукашенка та опозиції. Екзит-пол був сфальсифікований. У дільницях, де відмовилися фальсифікувати результати, Тіхановська перемагає. Саме вона є єдиним альтернативним кандидатом. Коли ми кажемо про перемовини, то мова саме про неї. Очевидно, що на вулицях Мінську були десятки тисяч людей. І не лише у столиці, палає вся країна. Вони бачать, що їх голос не врахований", — сказав Гончаренко.

Він додав, що недопуск до голосування, у тому числі у посольстві в Україні, – це одна з фальсифікації, яка доказує, що чинний режим не хоче чути голос народу. "Де всі ці 80%, які проголосували за Лукашенка, нікому незрозуміло", — зауважив нардеп.

Гончаренко також закликав владу України не визнавати результати виборів у Білорусі: "Не можна визнавати перемогу Лукашенка. Сподіваюся, що Зеленський не буде вітати Лукашенка з перемогою".

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосував приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua