• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Комітет ВР планує розглянути законопроєкт Зеленського про подвійне громадянство після Нового року

Комітет Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, найімовірніше, виноситиме на розгляд президентський законопроєкт про множинне громадянство після Нового року

Дмитро Лубінець
Дмитро Лубінець
Реклама на dsnews.ua

Про це УНН повідомив голова комітету Дмитро Лубінець, передає "ДС".

"Як головний комітет, ми його (законопроєкт, — "ДС") не можемо розглядати, поки немає висновку Головного науково-експертного управління. Комітет уже звернувся до ГНЕУ. Я припускаю, що відсотків на 90 ми його будемо розглядати вже в наступному році", — сказав Лубінець.

Він зазначив, що не буде виностити документ на засідання комітету без висновку ГНЕУ.

Нардеп висловив упевненість у тому, що законопроєкт швидко пройде комітет, однак він "не впевнений, що він так само швидко пройде парламент".

У законопроєкті, зі слів Лубінця, є як плюси, так і мінуси. Зокрема, з плюсів — можливість отримати український паспорт для представників української діаспори. З мінусів він зазначив певну невизначеність.

"Як все ж таки рахувати — це все ж таки громадяни України, чи це громадяни іноземних країн із обмеженими правами громадян України? Тому тут є суперечності", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, що дозволяє українцям, які проживають у країнах Європейського Союзу та США, отримати громадянство України за територіальним походженням. Водночас перший віцеспікер ВР Олександр Корнієнко уточнив, що законопроєкт про множинне громадянство не передбачає змін до Конституції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua