• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Конституційний Суд прийняв важливе рішення щодо довічного ув'язнення

Конституційний Суд визнав невідповідними Конституції України ч.1 ст. 81 і ч.1 ст. 82 Кримінально кодексу про неможливість перегляду вироку особі, що засуджена до відбування покарання у вигляді довічного позбавлення волі

Конституційний Суд України
Конституційний Суд України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби КСУ, передає "ДС".

"З огляду на встановлені Європейським судом з прав людини факти порушення Україною ст. 3 Конвенції (про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, — "ДС") на підставі того, що покарання у вигляді довічно позбавлення волі є покаранням без перспективи звільнення, і з урахуванням того, що ч. 2 ст. 28 Конституції України є тотожною зі ст. 3 Конвенції, КСУ вважає, що встановлене Кодексом покарання у вигляді довічного позбавлення волі як покарання без перспективи звільнення є несумісним з вимогами Конституції України", — йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, рішення КСУ ґрунтується на документах міжнародного права і враховує практику органів Конституційної юрисдикції європейських країн — Німеччини, Польщі, Румунії, Литви, Угорщини, а також західну наукову доктрину.

КСУ зобов'язав Верховну Раду невідкладно привести нормативне регулювання, встановлене статтями 81 і 82 КК, у відповідність до Конституції України та прийнятим рішенням.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua