• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Корнієнко поміркував, як слід вести перемовини для закінчення війни на Донбасі

Закінчення війни на сході України залежить від Росії і саме з нею треба вести переговори, а не з представниками ОРДЛО

Олександр Корнієнко
Олександр Корнієнко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший заступник глави фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Для України, Європи і для всього світу очевидно, що закінчення війни залежить від бажання російської сторони, а не від тих, хто засів у Донецьку і Луганську. І саме з Росією потрібні переговори", — сказав Корнієнко.

За його словами, "ця війна може закінчитися тільки через домовленості, і знайти переговорний майданчик для них є зараз найважливішим питанням у відносинах між Україною і Росією".

Корнієнко наголосив, що питання віри або мови в Україні, про які згадав Путін (під час звернення до Федеральних зборів 22 квітня — ред.), обговорити можна дуже швидко.

"У нашій країні реально забезпечена свобода віросповідання, і всі, хто цього хоче, розмовляють російською мовою. У цьому можна переконатися, відвідавши Києво-Печерську лавру або Святогірську лавру. А ось питання миру — це єдиний великий предмет для переговорів з Росією. І вони повинні відбутися", — зазначив народний депутат.

Він наголосив, що зазвичай переговори про умови миру ведуться на нейтральній території або на території, охопленій війною.

"Є Нормандський формат, який поки пробуксовує, вже запропонований український Донбас як місце для зустрічі, але це можуть бути й інші майданчики, формати, місця. Якщо хочеш миру, шукаєш варіанти, як це зробити", — резюмував Корнієнко.

Перший заступник голови фракції вважає, що в України залишається завдання активізувати переговори, вибрати формат, місце, щоб змістовно поговорити на рівні лідерів.

Як писала "ДС", міністр оборони Росії Сергій Шойгу, який приїхав на військові навчання в анексований Крим, ухвалив рішення завершити "перевірочні заходи в Південному та Західному військових округах".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua