• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Козак розповів, як Росія намагалася всадовити за стіл переговорів у ТКГ Януковича

Російська сторона в 2019 році пропонувала залучити експрезидента України Віктора Януковича до переговорів Тристоронньої контактній групі з урегулювання на Донбасі, але Україна відмовилася

Віктор Янукович
Віктор Янукович
Реклама на dsnews.ua

Про це на пресконференції 8 квітня заявив заступник голови Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, передає "ДС".

За його словами, в серпні 2019 року українська сторона обурилася присутністю представників так званих "республік Донбасу" в ТКГ.

"... вони запропонували, давайте стороною для обговорення будуть не ті, хто зараз, а депутати місцевих рад, які були обрані на виборах у 2010 році. Добре, давайте спробуємо, але якщо вам зараз запропонують, виходячи з фундаментальних причин кризи, за стіл переговорів посадити президента, який був обраний у 2010 році? Відразу бажання обговорювати фундаментальні причини кризи пропало", — заявив Козак.

Відзначимо, він мав на увазі колишнього президента Віктора Януковича. Він був обраний у 2010 році і в розпал Революції гідності в лютому 2014 року втік до Росії. Сам він родом із Єнакієвого Донецької області.

Нагадаємо, Козак наполягає, що Україна повинна безпосередньо вести переговори з "ЛДНР", а не включати до "нормандського формату" США.

"Насправді ні нормандський формат, ані Росія, ні Франція, ні Німеччина не потрібні. Потрібні Донбас і Україна. Домовитися про умови мирного співіснування. Чим менше буде посередників, тим краще", — заявив представник Кремля.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua