• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Кулеба поскаржився на "російські перепони" в процесі інтеграції до НАТО

Україна зробила достатньо, щоб заслужити наступний крок на шляху до євроатлантичної інтеграції та хотіла б почути чесну відповідь на запитання, коли вона зможе стати членом НАТО

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час інтервʼю в Центрі східноєвропейських досліджень у Вільнюсі 8 липня, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Росія — це "слон у кімнаті". З одного боку, ми чуємо заяви, що Росія не має права голосу в стосунках між Україною і НАТО, але в той же час ми чуємо за закритими дверима і при вимкнених мікрофонах, що це не найкращий час для євроатлантичної інтеграції України, оскільки "ми повинні враховувати Росію".

Так функціонує політика, і ми розуміємо це. Наша позиція проста: ми всі реалісти, і якщо Росія є причиною, не кажіть нам, що це через брак реформ", — сказав Кулеба.

Глава МЗС зазначив, що Україна здійснила багато реформ в секторі оборони і безпеки, а також віддана тому, щоб робити більше реформ і повністю відповідати стандартам НАТО і забезпечити сумісність, збільшити довіру між союзниками і Україною.

"Ми готові продовжити і ми продовжимо, не тільки через НАТО, а й через наші особисті інтереси безпеки. Але ми хочемо чесної відповіді натомість — відповіді на питання "коли?". Ми розуміємо: членство в НАТО — це не дата в календарі, яку можна виділити червоним. Але ми зробили дотатньо, щоб заслужити наступного кроку в нашій євроатлантичній інтеграції", — додав міністр.

Нагадаємо, 7 липня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дозволить перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО.

Спеціальний представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай у відповідь заявив, що немає чіткого переліку критеріїв.

Віцепремʼєр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зазначила, що головним меседжем української делегації на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі, було те, що прийняття України в НАТО потрібно самим членам Північноатлантичного Альянсу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua