• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Кулеба порадив не зациклюватися на ідеї щодо участі США в нормандському форматі

Залучення США до нормандського формату врегулювання ситуації на Донбасі є тільки "однією з ідей"

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив у міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За його словами, США зараз відкриті до обговорення будь-яких ідей, пов’язаних з припиненням російської агресії проти України.

"Обговорюватимуться абсолютно усі опції, зокрема і такі, які зараз не перебувають у публічному просторі та їх не обговорюють експерти. Але ідеї у нас є, ми їх проговорювали зараз під час візиту до Вашингтону. Безумовно, президенти теж про це говоритимуть. США зараз відкриті до обговорення будь-яких ідей, пов’язаних з припиненням російської агресії проти України. Тому що вони абсолютно рішуче підтримують нас у цій боротьбі", — зазначив міністр.

Водночас, додав він, будь-яка ідея може мати конкретні наслідки, обставини, за яких вона може бути або не може бути реалізована.

"І коли йдеться про нормандський формат, то, безумовно, говориться не лише одразу про позицію Франції та Німеччини, але й про позицію Росії — і все це потрібно враховувати. Але не потрібно зациклюватися на якійсь одній опції. Потрібно знайти таку опцію, яка дасть результат — і саме на це буде спрямована розмова. Не потрібно зациклюватися на популярній ідеї щодо участі США в нормандському форматі — це одна з ідей, одна з опцій", — пояснив Дмитро Кулеба.

Нормандський формат у врегулюванні ситуації на Донбасі передбачає сумісну роботу глав чотирьох країн (України, Німеччини, Франції, Росії) та їхніх радників.

Як писала "ДС", Дмитро Кулеба порівняв отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО з "копанням тунелю під водою".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua