• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Кулеба порівняв отримання Україною ПДЧ з "копанням тунелю під водою"

Отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО є "дорогою з двостороннім рухом"

Отримання ПДЧ є "дорогою з двостороннім рухом", вважає міністр закордонних справ
Отримання ПДЧ є "дорогою з двостороннім рухом", вважає міністр закордонних справ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив у міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я думаю, що це дорога з двостороннім рухом. Це як копати тунель під водою: з обох боків починають копати, і в певній точці зустрічаються. Іноді наші партнери більше хочуть, як це було 2013 року, коли вони хотіли Угоду про асоціацію підписати, а тодішній президент Янукович відмовився. Іноді ми більше хочемо, накидаємо їм якихось додаткових ідей, проєктів, амбіцій, вони стримано на них реагують. Але в принципі цей двосторонній рух іде", — сказав міністр.

Кулеба наголосив, що "абсолютно відкидає" позицію, що Україні "хтось щось винен, а ми нічого не маємо робити".

"Так само я відкидаю ідею про те, що лише ми маємо щось робити, а та сторона має просто сидіти та на нас чекати. Це реально рух двох партнерів, двох сторін до спільного результату", — додав очільник МЗС. 

Розмірковуючи , що має робити Україна, Дмитро Кулеба зазначив, що будь-яка дія складається з технічної роботи та політичного рішення.

"Питання в тому, яка з частин домінує в цьому коктейлі. Коли ідеться про членство України в НАТО або ЄС, то вага політичної складової є набагато більшою, ніж технічної роботи. Були країни, які стали членами, не досягнувши відповідності до всіх критерій членства, але їх авансом забрали, бо це було політичне рішення", — каже він. 

На думку Кулеби, ключове питання, яке має вирішити українська держава у відносинах з Заходом, насамперед з НАТО і ЄС, "просте і складне водночас".

"Захід має визнати, що Україна є частиною Заходу, що вона не є повсталою провінцією "русского мира", буферною зоною, серединним простором між Заходом і Росією. Коли це рішення буде остаточно ухвалене, бо наразі воно ще не одностайно ухвалене, ось тоді процес нашої європейської та євроатлантичної інтеграції дуже сильно пришвидшиться", — вважає міністр.

 Як писала "ДС", посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен казала, що НАТО завжди мав проблеми з прийняттям країн, де йде війна, а проти надання Україні ПДЧ були не лише Німеччина та Франція.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua