• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Кулеба пояснив, чому Європа не поспішає з ембарго на російську нафту та газ

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що очікує запровадження ембарго на російську нафту і газ, але поки до цього рішення не долучатимуться країни Європи

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив у спілкуванні з журналістами, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Буде, але поки що без європейців, вони не знайшли альтернативи. Ми зараз будемо уважно стежити. Якщо побачимо, що вони реально шукають альтернативу російському газу і нафті і просто потребують певний час, це одна історія. Ми поставимося до цього з розумінням", — сказав Кулеба.

"Якщо ми побачимо, що вони просто виправдовуються цим і насправді не планують жодних замін, тоді буде серйозна дипломатична заруба на цю тему. Раніше говорили давай SWIFT, тепер ембарго на нафту. Є певні маркери, на які всі орієнтуються, але є декілька інших надзвичайно потужних санкцій, які ніщо не заважає європейцям невідкладно ухвалити", — додав міністр.

Кулеба наголосив, що відмова від ухвалення цих кроків буде чітким сигналом, що дехто в Європі втомився від боротьби з російською агресією.

"Але я не хочу жодним чином применшити ті рішення, які ухвалив ЄС з початку російської агресії…Але війна триває, значить треба ухвалювати нові рішення", — сказав він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба окреслив наступний напрямок санкційного удару проти Росії: Україна наполягає на повному ембарго на енергоносії з РФ.

Редактор: Денис Сарбей
    Реклама на dsnews.ua