• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Кулеба прокоментував можливе визнання Росією "ЛДНР"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що визнання Росією так званих "ЛДНР" означатиме вихід Москви з Мінських домовленостей

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у інтерв'ю Радіо Свобода, коментуючи внесений у Держдуму РФ депутатами-комуністами проєкт звернення до президента, передає "ДС".

"Можливе визнання "ЛНР" та "ДНР" Російською Федерацією стане очевидним і повним виходом Росії з Мінських домовленостей", — сказав він.

Водночас щодо звинувачень з боку РФ у тому, що Україна нібито порушує Мінські домовленості, глава МЗС заявив, що для світу "картинка є абсолютно чіткою і очевидною".

"Перше. Росія є стороною конфлікту. Друге. Росія має виконувати частину Мінських домовленостей, починаючи з безпекової частини. Третє. Україна за останні роки (і в цьому є велика заслуга президента Зеленського особисто) зробила все для того, щоб зміцнити зв’язки з окупованими територіями, з громадянами України, які живуть на окупованих територіях, і для виконання Мінських домовленостей та рішень "нормандських" самітів", — наголосив Кулеба.

Він додав, що відповідальність за ситуацію і за майбутнє виконання Мінських домовленостей лежить на Російській Федерації, і це "абсолютно беззаперечний факт".

Як писала "ДС", 19 січня депутати від КП РФ на чолі з її лідером Зюгановим внесли у Держдуму проєкт ухвали про звернення до президента з проханням визнати так звані "республіки", створені Росією на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua