• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Кулеба спробував розвінчати міфи щодо "українських військових в Афганістані"

Дванадцять громадян України, які перебувають на військовій базі поблизу Кабула, є колишніми військовими й знаходяться в Афганістані як приватні особи за міжнародним контрактом

Реклама на dsnews.ua

Про це 18 серпня повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

Він переговорив телефоном з одним з 12 українських громадян, домовившись "координувати наші спільні дії". "Надскладна ситуація в Афганістані вимагає саме цього — спокою і координації", — написав міністр у себе в Facebook.

Кулеба також спробував "розвінчати" кілька міфів щодо громадян України, які "застрягли" в Афганістані.

"На жаль, повелося багато людей про "12 військовослужбовців, яких Україна кинула напризволяще на базі в Афганістані".

1. Їх кинули — брехня. З ними з самого початку кризи був встановлений зв’язок і його постійно підтримує наше посольство в Таджикистані.

2. Всіх вивезли, одні українці залишилися — брехня. На базі перебувають сотні людей з громадянством багатьох держав. Українці — молодці. Проявляють себе організовано, дисципліновано і як лідери. Просто так взяти і вийти з бази — неможливо. Потрібен коридор. І це окреме питання.

3. Нашим погрожують — брехня. Наразі жодної прямої загрози життю і безпеці наших громадян немає. Це питання на особливому контролі. Іде спокійний переговорний процес про шляхи виїзду, без конфліктів чи якихось залякувань.

4. Це наші військовослужбовці в Афганістані — брехня. Вони колишні військовослужбовці, але на базі у Кабулі перебувають як приватні особи за міжнародним контрактом з компанією, що є субконтрактором ООН. Тому прохання до ЗМІ і користувачів соцмереж не вестися на провокації і не розганяти дезу про «військовослужбовців»", — написав очільник МЗС.

За словами Кулеби, українців вивезуть "або ми, або компанії, за чиїм контрактом вони та інші іноземці працювали на базі".

"За будь-яким сценарієм ми надаватимемо повну підтримку… Усіх фанатів історії про те, що держава Україна кинула своїх, прохання не турбувати. Ми своїх не кидаємо", — додав Дмитро Кулеба.

Раніше Кулеба заявляв, що ключовою проблемою евакуації українців з Афганістану є те, що не всі можуть безпечно дістатися до аеропорту Кабула.

Також повідомлялося, що Пентагон планує вивозити з Афганістану до 9 тисяч людей на день.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua