• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Кулеба виключив поступки по Криму навіть у теорії

Анексований Росією Крим є територією України згідно з міжнародним правом і українське керівництво не розглядає поступки у питанні повернення півострова

Facebook-сторінка Дмитра Кулеби
Реклама на dsnews.ua

Про це написав на своїй Facebook-сторінці міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, коментуючи інформацію низки ЗМІ про те, що західні партнери підштовхують Україну до поступок Росії, повідомляє "ДС".

"Розставлю крапки над "i" щодо медійних розмов про тиск на Україну щодо переговорів, як далеко може зайти Україна у звільненні своїх територій і що буде далі.

  1. Слухайте Президента Зеленського: ми звільнятимемо свою землю та людей, Росія має вивести свої окупаційні війська з території України у міжнародно визнаних кордонах;
  2. Україна не цурається дипломатії. Але нинішні заяви Кремля про нібито готовність до переговорів – це лише димова завіса. Росія грає в конструктив, а справді хоче взяти паузу, щоб оговтатися від поразок і згодом продовжити війну з новою силою. Ми не підемо на це і закликаємо партнерів не підігравати Москві;
  3. Київ не розглядає навіть теоретично будь-які поступки щодо Криму. Немає ні для нас, ні для міжнародного права жодної різниці між Херсоном та Севастополем. Все це – Україна;
  4. Розмови про те, що Україна терпітиме чи піддаватиметься будь-яким підштовхуванням, безглузді. Я взагалі раджу всім залишити це доісторичне сприйняття України як того, на кого тиснуть та кого змушують. Сьогодні Україна тисне та змушує. Ми творимо нову історію разом з тими у світі, хто стоїть з нами пліч-о-пліч.
  5. Щодо тих у світі, хто за лаштунками між собою та в коментарях журналістам розголошує про те, що не вірить у перемогу України та висловлює нескінченні сумніви, то сьогодні я виступав на Раді міністрів ЄС та розповів одну історію", — пише міністр.

Далі міністр навів цитату зі свого виступу від 14 листопада.

"Влітку 2021 року я подорожував Херсонщиною разом з дітьми. Нашим екскурсоводом був Олексій Білецький. Він закоханий у Херсонщину і присвятив життя тому, щоб перетворити її на туристичний магніт. Цього року, коли Херсон був окупований, він мені написав. Подякував мені за роботу і сказав, що для нього було за честь зробити для нас екскурсію. Написав він з сумом так, ніби прощався", — сказав тоді Кулеба.

Міністр додав, що відповів Білецькому, що він обов'язково проведе ще одну екскурсію.

"Після звільнення Херсона. Навряд чи він повірив тоді у реальність моїх слів. Але сталося саме так", — написав глава українського МЗС.

Дмитро Кулєба також запропонував колегам відвідати український Херсон.

"Зі свого боку радий поділитись контактами Олексія. Ця ситуація стосується всіх, хто не вірить в Україну. Усіх, хто висловлює сумніви, хто сіє сумніви і страх того, що буде далі. Слід пам'ятати одну річ: неможливо перемогти, якщо не вірити. Я дякую всім, хто вірить у перемогу України", — зазначив він.

Кулеба запевнив, що дипломати не пошкодують, що зайняли позицію підтримки України.

"Якщо ми залишимося єдиними та принциповими у ці важкі часи, ми святкуємо відновлення миру та безпеки в Європі. І чим більше буде підтримки, чим більше зброї ми отримаємо, тим швидше цей день настане", — говорив український дипломат.

Нагадаємо, на думку радника Офісу президента Михайла Подоляка, звільнення Херсона навряд чи стане прямим приводом для початку переговорів України з Росією, але це пряма ознака для розмови з позиції сили, в якій Київ може вимагати в окупантів залишити територію України, що стане вже можливою причиною відновлення переговорного процесу.

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія вважає, що можливість поновити переговори з Російською Федерацією може з'явитися у другій половині 2023 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua