• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Курс не відпускають, а послаблюють: НБУ пояснив нові правила на ринку валюти (ГРАФІК)

Національний банк України залишає офіційний курс гривні фіксованим, однак дозволяє банкам не обмежувати при продажі готівкової валюти

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Нацбанку, оприлюдненій 21 травня, передає "ДС" з посиланням на SPRAVDI.

Офіційний курс гривні до долара США залишається фіксованим – на рівні 29,25 грн/дол.

Незмінними також залишаються обмеження на встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку.

Готівковий ринок під час воєнного стану працює в обмеженому режимі. Банки можуть продавати через каси іноземну валюту лише в тому обсязі, в якому до цього купили її в населення.

Із 21 травня 2022 року НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси з продажу готівкової валюти. Це вирівняє умови для банків порівняно з обмінниками, що сприятиме підвищенню ефективності готівкового ринку та зменшенню коливань обмінного курсу на ньому.

Також НБУ зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають з карток.

Раніше НБУ повідомляв, що з 21 травня скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким фінансові установи можуть продавати іноземну валюту і списують з рахунків кошти в гривні.

За словами, це дозволить "поліпшити умови роботи легальних суб’єктів ринку".

"Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті", — зазначав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Відзначимо, за даними Мінфіну, курс гривні на міжбанку за останній тиждень залишається стабільним на рівні 32 грн за купівлю та 32,18 грн за продаж.

Щоправда, на чорному ринку долар за останні дні виріс на понад 3 гривні — і досяг показника у 37.8 грн 19 травня. ОДнак станом на 20 травня знову знизився до приблизно 36 та 37 грн.

Нагадаємо, з 14 квітня Нацбанк України дозволив банкам здійснювати продаж іноземної готівки у валюті населенню, але при цьому курс продажу готівкової валюти міг відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції.

Крім того, Нацбанк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тисяч гривень (було 100 тисяч). На валютні рахунки ця норма не поширюється.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua