• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Ліквідація ОАСК: на сайті Ради оприлюднено текст законопроєкту Зеленського

На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) та утворення Київського міського окружного адміністративного суду

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Автором законопроєкту №5369, який надійшов до парламенту 13 квітня, є президент Володимир Зеленський, інформує "ДС".

Як зазначається у пояснювальній записці, документом передбачається ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва і утворити Київський міський окружний адміністративний суд із місцеперебуванням у Києві та визначити, що територіальна юрисдикція Київського міського окружного адміністративного суду поширюється на місто Київ.

Також законопроєкт пропонує установити, що з дня набрання чинності законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя, а розгляд і вирішення адміністративних справ, підсудних цьому суду, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду здійснюватиметься Київським окружним адміністративним судом.

Згідно з оприлюдненим текстом, реалізація положень законопроєкту здійснюватиметься у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік на фінансування органів у системі правосуддя.

Крім того, для належної реалізації цього законопроєкту також вноситься проєкт Закону України "Про внесення зміни до розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів", який зареєстрований у Верховній Раді під номером 5370.

У пояснювальній записці зауважується, що обидва законопроєкти змістовно повʼязані, їх розгляд, ухвалення та набрання чинності мають відбуватися одночасно.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Водночас іншим законопроєктом №5370 "Про внесення зміни до розділу ХІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів", як вказано у пояснювальній записці, "пропонується доповнити розділ ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" новим пунктом 32, встановивши, що під час ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва положення частини шостої статті 147 цього закону щодо порядку припинення здійснення правосуддя судом, що ліквідується, та передачі ним судових справ застосовуються з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду".

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський 13 квітня вніс до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, який очолює скандальний суддя Павло Вовк. Суддя вже відреагував на законодавчу ініціативу глави держави, зазначивши, що той нібито "піддався на провокації".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua