• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Ліван "відпустив" судно із краденим українським зерном: Реакція МЗС

Рішенням про зняття арешту з сирійського судна Laodicea, яке перевозило вкрадене РФ українське зерно, Ліван заохочує продовження російських крадіжок і відштовхує від себе Україну як партнера

Ліван "відпустив" судно із краденим зерном
Ліван "відпустив" судно із краденим зерном
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства зовнішніх справ України, передає "ДС".

"Зазначене рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера", – йдеться у заяві.

У відомстві наголосили, що Україна завжди докладала зусиль для продовольчої безпеки Лівану: була на першому місці серед експортерів зерна до цієї країни у 2021 році, а перше з 24 лютого судно із зерном вийшло з Одеси саме до Лівану.

Крім того, у координації з українськими власниками вкраденого вантажу на Laodicea Україна пропонувала ліванській стороні купити борошно та ячмінь за пільговою ціною. Однак рішення суду Триполі дозволяє підсанкційному судну Laodecia безперешкодно залишити порт із краденим вантажем.

МЗС закликало Ліван скасувати рішення про зняття арешту та вжити заходів, щоб не допускати надалі спроб використання Лівану для оборудок із краденим українським зерном.

Як писала "ДС", 31 липня у Лівані було заарештовано вантажне судно "Laodicea" з вантажем ячменю та пшеничного борошна вкрадених на окупованій території України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua