• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Ляшко оголосив про початок перевірок всіх ВЛК Києва

Міністерство охорони здоров'я створит робочу групу для перевірки роботи всіх військово-лікарських комісій Києва

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає "ДС".

"Розпочинаємо перевірку ВЛК в місті Києві. Підписав відповідний наказ про створення робочої групи для проведення перевірки. Таке рішення викликано збільшенням кількості скарг, які ми отримуємо останнім часом. Основні з них стосуються дуже базових речей, які при бажанні можна оперативно виправити. Це і недотримання електронної черги, і відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, і не оптимізовані маршрути. З цих речей і починаємо. Це елементарна повага до людей", — зазначив він.

За словами Ляшка, для більш швидкого та зручного проходження ВЛК було зпроваджено окремий пакет в межах Програми медичних гарантій, який дозволяє військовозобовязаним пройти медичний огляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками. Однак досі частина комісій працює на базі ТЦК, а не медзакладів.

"Водночас, поза нашою увагою не залишаються і інші речі: корупційна складова, як от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медичних оглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров'я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків", — додав він.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua