• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Малюська назвав успішні приклади боротьби з олігархами

Зниження впливу нардепа (ОПЗЖ) і кума президента РФ Віктора Медведчука, власника Group DF Дмитра Фірташа і співвласника групи "Приват" Ігоря Коломойського є успішними прикладами боротьби влади з олігархами

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

Відповідаючи на питання журналістки про те, чий вплив вдалося обмежити крім Медведчука, міністр сказав: "Це Коломойський і Фірташ. Це люди, яких у нашій країні заведено називати олігархами. Та вони й самі можуть це визнати. Їхній нинішній вплив порівняно з тим, що був 2-3 роки тому, безсумнівно, зменшився. Це приклад хороших зусиль влади стосовно боротьби з олігархами".

За словами Малюськи, для системної боротьби з олігархами необхідний закон.

"Щоб ця боротьба стала системною, обʼєктивною і щоб всі розуміли, за якими критеріями людей називають олігархами, щоб це не було субʼєктивно — потрібен закон. Цей законопроєкт зараз перебуває на розгляді парламенту. У ньому відбито чіткі, обʼєктивні економічні критерії того, хто є олігархом, хто — ні. На кого будуть поширюватися обмеження, на кого — ні", — сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 1 липня прийняла в першому читанні законопроєкт про запобіганню загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). "За" проголосувало 275 депутатів.

Представник президента в Конституційному суді України Федір Веніславський сказав, що президентський законопроєкт №5599 "Про олігархів" не несе в собі жодних загроз.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що закон про олігархів не порушує нічиїх прав.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков направив законопроєкт №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" до Венеціанської комісії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua