• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Меркель у Вашингтоні "знизила" статус "Північного потоку-2"

Газопровід з Росії "Північний потік 2" є лише додатковим проєктом і не стане заміною транзиту територією України, інакше Німеччина буде "активно діяти"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на пресконференції за результатами переговорів з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні 15 липня, повідомляє "ДС".

"У нас різна оцінка щодо того, що несе з собою цей проєкт, але ми завжди розуміли та розуміємо це так, що Україна має залишатися транзитною державою для природного газу", — сказала Меркель, слова якої наводить Укрінформ.

Вона додала, що сприймає "Північний потік-2" додатковим проєктом, а не заміною транзиту через Україну, адже "все решта призвело б до великої напруженості".

При цьому Меркель запевнила, що Німеччина буде "активно діяти" в разі, якщо Росія буде порушувати свої зобов’язання. Вона натякнула на наявність "різноманітності інструментарію, який знаходяться не в руках Німеччини, а в руках Європи". Це, за її словами, було продемонстровано після окупації Криму. Зокрема, до таких інструментів належать санкції.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський у день зустрічі президента США Джо Байдена та канцлерки Німеччини Ангели Меркель у Вашингтоні закликав їх "не обмінювати цінності й безпеку на економічні інтереси" та не домовлятися "про Україну без України".

Нагадаємо, раніше державний секретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав вжити заходів для зниження ризиків, які несе для України російський газопровід "Північний потік-2".

Довідка. Газогін "Північний проект-2" розрахований на постачання 55 млрд кубометрів газу щороку з Росії до Німеччини в обхід України. У грудні 2019 року у звʼязку із санкціями США з проєкту вийшла низка західних компаній, зокрема припинило роботи судно-трубоукладник. Відтоді російська сторона намагається завершити проєкт самотужки. Проти добудови газопроводу виступають Україна, Польща, країни Балтії, а також Європарламент.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua