• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

Метеорит з потоку Лірид: Держкосмос озвучив версію щодо спалаху над Київщиною

Спалах над Київщиною ввечері 19 квітня з високою ймовірністю спричинив метеорит з потоку Лірид

с высокой вероятностью
с высокой вероятностью
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Державного космічного агенства, передає "ДС".

"Найбільш ймовірно спалах було спричинено падінням метеориту з потоку Лірид", — ідеться у повідомленні ДКА.

При цьому у відомстві не підтвердили повідомлення про можливий схід з орбіти космічного апарату США "RHESSI".

"Цей КА досі перебуває на орбіті, а район його можливого падіння знаходиться за межами України. За розрахунками центру космічних спостережень, очікується, що супутник припинить існування сьогодні – 20.04.2023 о 15:58:21 за київським часом (12:58:21 UTC)", — додали у ДКА.

У відомстві додали, що щороку у квітні Земля проходить через шлейф комети Тетчер, яка залишає метеорний потік Ліриди.

"Ліриди — це дуже швидкі і яскраві метеори, які спричиняє шлейф комети Тетчер. Ліриди не залишають довгих палаючих слідів, коли проносяться через атмосферу Землі, їхня ознака — яскраві спалахи, або так звані "вогненні кулі".

Метеорний потік Ліриди — один з найдавніших, що відомі людству. Його ще спостерігали китайці у 687 році до н. е. Свою назву потік Ліриди отримав від сузір'я Ліри, з якого нібито падає метеоритний дощ", — пояснили в Держкосмосі.

Нагадаємо, 19 квітня начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко заявив, що яскравий спалах в небі над Київщиною спричинило згоряння в атмосфері супутника NASA.

20 квітня в американському аерокосмічному агентстві NASA спростували версію про те, що спалах над Києвом увечері 19 квітня міг бути спричинений падінням супутника з орбіти.

Начальник КМВА Сергій Попко пояснив, що Київська міська військова адміністрація оприлюднила інформацію про ймовірне падіння американського супутника, щоб "заспокоїти мешканців та гостей столиці".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua