• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

МЗС Угорщини оголосив бойкот Україні за нового закону про освіту

Реклама на dsnews.ua
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто викликає на понеділок, 11 вересня, посла України в Угорщині Любов Непоп нещодавно прийнятого закону про освіту

Як заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, міністр Сійярто має намір особисто повідомити, що вважає новий український закон "соромом і ганьбою", пише "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

За його словами, Сійярто розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували ні однієї української ініціативи в міжнародних організаціях, а також, що Угорщина відтепер не буде підтримувати важливі для України рішення. На всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт буде порушувати питання про внесення поправок в мовну статтю закону України про освіту.

Він також зазначив, що за особистою вказівкою Петер Сійярто угорська дипломатія перешкоджатиме Україні в реалізації важливих для неї справ на міжнародній арені. Менцер пояснив, що причинами цього рішення Сійярто, з одного боку, стали такі зміни в українському законі про освіту, які роблять неможливим отримання нацменшинами України, включно зі 150-тисячним угорським нацменшиною, освіти рідною мовою.

З іншого боку, коли Сійярто підняв у четвер це питання перед міністром закордонних справ України Павлом Климкиным на зустрічі в рамках програми ЄС "Східне партнерство", відповідь українського колеги була неприйнятною для угорської сторони, підкреслив Менцер.

Нагадаємо, в прийнятому Радою законі про освіту зазначено, що особам, які належать до національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для здобуття освіти поряд з державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Особам, що належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти поряд з державною мовою відповідної корінного народу. Це право реалізується через створення класів (груп) з навчанням мовою цього народу поряд з державною мовою.

Крім того, у Прикінцевих положеннях закону встановлено, що особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і почали одержання загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують отримувати таку освіту відповідно до правил, що діють до набуття чинності даного закону, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою.

Законом визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Також передбачено, що у навчальних закладах, у відповідності з освітньою програмою, можуть викладатися одна або декілька дисциплін на двох і більше мовами - державною мовою, англійською мовою, інших офіційних мовах Європейського Союзу.

    Реклама на dsnews.ua