• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Місії МАГАТЕ з'явилися на всіх українських АЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії розмістило свої місії на кожному ядерному об'єкті України, у тому числі й на Чорнобильській АЕС

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі на спільній пресконференції з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, передає "ДС" із посиланням на "Супільне".

Місії надаватимуть консультативну та технічну допомогу кожній станції по-різному.

Гроссі зазначив, що МАГАТЕ робить все можливе, щоб забезпечити ядерну безпеку.

"Цього разу — специфічна мета. Протягом цього тижня ми могли встановити місії і підтримки на енергетичних об‘єктах. Будемо сприяти передачі матеріалів на об‘єкти, робимо фокус на ЗАЕС, але всі решта об‘єктів працюють важко під загрозою атак, будемо сприяти", — сказав він.

Гроссі пояснив, що Росія залишається членом МАГАТЕ, оскільки рішення про її виключення залежить не від волі гендиректора, а від усіх 175 країн-членів. Водночас він наголосив, що місії щодо підтримки українських АЕС будуть як під час війни, так і після.

Прем'єр України, у свою чергу, наголосив, що місія МАГАТЕ була зумовлена прагненням Росії атакувати ядерні об'єкти. Він також наголосив, що агентство ніколи не визнає російський статус Запорізької АЕС.

Як писала "ДС", МАГАТЕ розширює місію в Україні. Агентство анонсувало розміщення своїх постійних місій на трьох АЕС, які розташовані на підконтрольній Україні території – Южноукраїнській, Хмельницькій та Рівненській, а також у зоні Чорнобильської АЕС. Крім того, постійна місія МАГАТЕ вже кілька місяців працює на захопленій росіянами найбільшій в Європі Запорізькій АЕС.

17 січня місія агентства прибула на Південноукраїнську АЕС у Миколаївській області, 18 січня – на Рівненську АЕС.

1 вересня місія МАГАТЕ прибула на захоплену російськими окупантами Запорізьку АЕС. Згодом керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що співробітники місії залишаються на АЕС.

5 вересня місія МАГАТЕ залишила Запорізьку АЕС в окупованому Енергодарі. На станції залишилися лише два спостерігачі від агентства.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua