• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

На Дніпропетровщині — проблеми з водою через підрив Каховської ГЕС: в ОПУ розповіли, як їх розв'язуватимуть

У Дніпропетровській області реалізовуватимуть проєкти магістральних водогонів на заміну тим, які живилися з Каховського водосховища, задля забезпечення водою жителів регіону

Водопостачання
На Дніпропетровщині — проблеми з водою через підрив Каховської ГЕС / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Це питання обговорювалося на нараді під час робочої поїздки президента Володимира Зеленського до Дніпропетровщини, передає "ДС".

Як розповів голова Дніпропетровської обладміністрації Сергій Лисак, що підрив дамби на Каховській ГЕС призвів до проблем із забезпеченням питною водою жителів Кривого Рогу, Марганця, Покрова і Нікополя. Зокрема, припинено роботу водоканалів у Покрові та Марганці. Зараз у цих містах воду підвозять за допомогою залізничного та автомобільного транспорту.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив про проєкти будівництва водогонів Карачунівське водосховище — Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь і Хортиця — Томаківка. За його словами, реалізація цих проєктів дасть змогу забезпечити якісною питною водою людей у постраждалих районах.

Крім того, заплановане розширення мережі свердловин у Дніпропетровській області та проведення реконструкції наявних водогонів.

Як писала "ДС", голова "Укргідроенерго" Ігор Сирота заявив, що існують способи знизити рівень води на затоплених територіях після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції, але їх можна було б застосувати лише за відсутності воєнних дій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua