• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

На Донбасі окупанти масово закривають навчальні заклади, — Денисова

Окупаційні адміністрації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей за вказівкою Росії закривають заклади освіти: школи, профтехучилища, технікуми та виші

Людмила Денисова
Людмила Денисова
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової в Telegram, передає "ДС".

"У 2021 році на тимчасово окупованих територіях будуть закриті та оптимізовані Свердловський професійний будівельний ліцей, Свердловський коледж кулінарної майстерності, Стаханівський педагогічний коледж, Луганський професійно-технічний коледж, Коледж технологій та дизайну та Коледж Луганського державного педагогічного університету, Ясинуватський коледж Донецької академії управління та інші.

У містах Луганськ, Антрацит, Словʼяносербськ, Красний Луч, Свердловськ будуть закриті 5 шкіл, ще 3 – реорганізовані", — написала Денисова.

За словами омбудсмена, це призведе до порушення права на освіту дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях і не мають змоги виїхати на підконтрольну уряду України територію.

Щоб продовжувати навчання, вони будуть змушені діставатися до навчальних закладів в інших населених пунктах, подекуди за десятки кілометрів.

Денісова закликала Моніторингову місію ООН з прав людини та Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ відреагувати на факти порушення прав дітей на освіту у тимчасово окупованому Донбасі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua